Warsztat „Budowanie współpracy z przedsiębiorcami i innymi interesariuszami lokalnego ekosystemu gospodarczego”

Budowanie współpracy z przedsiębiorcami i innymi interesariuszami lokalnego ekosystemu gospodarczego to temat przewodni warsztatu dla pracowników 21 gmin pilotażowych projektu REGIOGMINA, który odbył się w dniu 11 sierpnia br.

Warsztat składał się z trzech bloków tematycznych:

Blok I: Mapowanie lokalnego ekosystemu innowacji,Podstawy pracy z wykorzystaniem plansz online,Definiowanie interesariuszy,Tworzenie person interesariuszy zgodnie z wyszczególnionymi kategoriami

Blok II: Nawiązywanie kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami i interesariuszami, Budowa propozycji wartości i próba priorytetyzacji potrzeb, barier i ograniczeń, Prowadzenie konsultacji społecznych, Rola i znaczenie lokalnych instytucji otoczenia biznesu, Ćwiczenia oparte o sentencję” jak moglibyśmy”…

Blok III: Przykłady inicjatyw lokalnych, Dobre praktyki komunikacji inicjatyw, Przydatne narzędzia w komunikacji i promocji inicjatyw, Atrakcyjne formułowanie propozycji wartości.

Warsztat odbył się w ramach cyklu szkoleń przygotowywanych przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego, których celem jest wyposażenie pracowników 21 gmin pilotażowych w ujednolicony zakres niezbędnych kompetencji i umiejętności umożliwiających monitorowanie i wspieranie przedsiębiorczości oraz prowadzenie podstawowych działań informacyjnych dla lokalnych przedsiębiorców.

 

Skip to content